Keresztesné Király Rózsa irodalmi díja

AZ ÓZDI ARANYTOLL
A Szeretet Gyermekei Alapítvány Ózdi Szép Szó Irodalmi Köre és az Ózdi Művelődési Intézmények Ózdi Városi Könyvtára által meghirdetett ötödik “Aranytoll” pályázatának ünnepélyes eredményhirdetését 2019. január 17-én csütörtök délután tartották a könyvtár emeleti nagytermében. A pályázaton a sokak által ismert sátai költőnő, Keresztesné Király Rózsa vers kategóriában a III. helyezést érte el. Gratulálunk!
Az elismerő oklevelet és ajándékát Ózd város polgármestere, Janiczak Dávid adta át.

Rózsika pályázatra nevezett művei:

Séta a váci Dunaparton
Tavaszi harmónia
Boldog pillanatok

Ezekből, valamint további verseiből itt olvashatnak >>




Keresztes Ágnes és Kerékgyártó Mihály fotói
Kerékgyártó Mihály díjátadón készült további fotói kattintás után itt megtekinthetők.

 

Rajzpályázat ’18 – a Magyar Kultúra Napja alkalmából – Eredmények

Sáta Község Önkormányzata rajzpályázatot hirdetett a Magyar Kultúra Napja alkalmából

A rajzok beadásának határideje 2018. január 10. napja volt.

Kategóriák:
– óvodások, alsó tagozatos diákok: magyar népmese
– felső tagozatos diákok: magyar népmonda
– felnőtt: “Kezünk nyoma” (épített környezet, épületek, tereptárgyak, tárgyak, járművek, dolgok, jelenségek)

A pályázat eredményhirdetése 2018. január 19-én, a Magyar Kultúra Napján rendezett ünnepségen volt, a sátai kultúrházban.
Eredmények:

Felnőtt kategória:
Kós Csabáné – Tadzs Mahal
Kovács Csaba – A sátai “szobor”

Felső tagozatos diák kategória:
Első helyezett: A kékfestőinas / Készítette : Tanczik Laura, Dédesi ált. iskola 7.o.
Második helyezett: A csodaszarvas / Készítette: Varga Emese, Dédesi ált. iskola 6.o.
Harmadik helyezett: Lehel kürtje / Készítette: Kónya Beatrix, Dédesi ált. iskola 7.o.

Alsó tagozatos diákok kategória:
Első helyezett: Holló Mária, 7 éves, Dédesi ált. iskola
Második helyezett: Szaniszló Lili, Dédesi ált. iskola 3.o.
Harmadik helyezett: Váradi Gabriella, Borsodbótai ált. iskola 4.o.

Óvodások kategóriája
Első helyezett: Tóth Zsüliett
Második helyezett: Fodor Liliána
Harmadik helyezett : Váradi Benjámin

 

Köszönjük a részvételt, és minden pályamunkához gratulálunk!